دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

توضيح-ورود

بسم الله الرحمن الرحیم

مقصود ما این است که هر پژوهشگر هر آنچه برخورد میکند از مستندات، و هر چه در ذهن دارد از افکارش، بتواند سریع ثبت کند، و بعد به راحتی آن را بازیابی کند، و فعلا مطالب اینجا به صورت مواد تحقیق خام است که به همیاری نیاز دارد تا منظم شود إن شاء الله تعالی

و لذا مطالب، طبقه‌بندی نشده است، و برای کسانی که زمینه تحقیق ندارند خیلی مناسب نیست، چون مطالب بسیار غلط که چندین جواب واضح دارد اما چون در حین مطالعه به آن برخورد شده و مقصود این بوده که ثبت شود تا در وقت مناسب جواب داده شود، لذا اصل مطلب باطل هست اما جوابش نیست، و برای محققین فرصتی است که تکمیل کنند ان شاء الله تعالی

هر کدام از أعزة که پیشنهادی یا توضیحی یا مطلب دیگری دارند، لطف فرموده در در ذیل این صفحه با ذکر نام خود وارد کنند تا به مطالب قبلی افزوده شود.

27 دیدگاه دربارهٔ «توضيح-ورود»

سلام علیکم
با تشکر از زحمات مدیر محترم سایت که الحمدلله این فضا را برای قراردادن و استفاده از مطالب مفید آماده نمودند.
پیشنهاد حقیر به همه افرادی که به این سایت دعوت شده اند اینست که هرکدام از دوستان در زمینه ای که علاقه دارند ولو خیلی کم وارد شوند و با ایراد پیشنهادات و تجربیات و همچنین با درج مطالب جدید و متنوع در زمینه های مختلف این امکان را بدهند تا ویژگی ها و ملازمات این فضا بیشتر موافق با غرض مدیر محترم سایت تنظیم شود.

سلام علیکم و رحمت الله
به غایت مسرور شدم از مشاهده این مجموعه
خدا شما را از بلاها مصون و محفوظ بدارد

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله
ایجاد این سایت ان شاالله مصداقی از مصادیق شکرگزاری علمی و معنوی و عملی عالمان و صاحبان اندیشه است. خدا موسس سایت و همه خادمان را جزای خیر دهد.
پیشنهاد حقیر دسته بندی ابتدایی مطالب نسبت به علوم حوزوی و غیر حوزوی است.
اگر پیشنهاد موثری به ذهنم رسید عرض خواهم کرد ان شاالله

انواع تقسیم بندی علوم حوزوی و غیر حوزوی، علوم پایه و غیر آن، علوم انسانی و غیر آن، علوم تجربی و غیر آن، علوم اجتماعی و غیر آن، و… را در ذیل این صفحه وارد بفرمایید تا ادامه پیدا کند ان شاء الله تعالی:
http://amafhhjm.ir/wp/almobin/Amafhhjm/q-tfs-096-004-maktabah/q-tfs-096-004-maktabah-reference-00000.html

سلام علیکم
من سنّ سنّة حسنة فله أَجرها و أَجر من عمل بها إِلى یوم القیامة
عرض تشکر فراوان محضر مدیر محترم سایت و تبریک خدمت دوستان گرامی
سه مطلب به ذهن حقیر می رسد
یک: این سایت که فضاییست مناسب برای تعاضد چندجانبه و جهش فعالیتهای علمی، بهتر است یک تامل درخور توسط دوستان و کارشناسان، برای طراحی صفحه اصلی و دیگر صفحات داشته باشد. تا غرض مبارک مدیر محترم، بهتر و سریعتر محقق گردد.
دو: مناسب است در همان تقسیمات اولیه و یا صفحه اصلی، عنوانی مستقل به نام “شبهات” ایجاد گردد و ذیل آن فهرست بندی کامل موجود باشد، و همچنین در مقابل هر شبهه فضای پاسخ نیز ایجاد گردد تا در روند درج شبهه و هم پاسخ تسریع صورت پذیرد و به مرور کاملتر گردد و این قسمت “شبهات” با فهرست اصلی نیز لینک داشته باشد.

سه: اگر در اولین فرصت یک جلسه توجیهی مجدد برگزار گردد موجب امتنان است، چراکه حقیر مثلا برای ایجاد سرفصلی جدید در علوم، مثلا مطالعات زنان با اقسام گرایشاتش، کاملا نا آشنا هستم.

۱- دقیقا غرض حقیر نیز همین طراحی موثر مبتنی بر بالا رفتن کارکرد و بهره مندی از محتواییات سایت، و تعامل راحتتر و آسانتر اعضاء با یکدیگر هست.

۲) در مورد شبهات، فهرست بندی ای در همان صفحه ای که فرمودید اضافه گردید که حقیر بصورت نموداری نوشتم اما بعد از ارسال بصورت متن نگاشته شد که طبیعتا باید بصورت درخت واره درآید(البته فهرست بندی بسیار ابتدایی و در حد خیال ناقص حقیر می باشد)

چند پیشنهاد دیگر مطابق خیال ناقص حقیر

الف) شاید مناسب باشد دسته بندی های دیگر روی مطالب و محتویات سایت صورت پذیرد.
حقیر اطلاع چندانی از گذشته نداشتم و با مرور اندک در سایت، اینطور یافتم که دسته بندی همه مطالب بر اساس حدیث شریف ثقلین است (که بسیار حکیمانه و در نوع خود بدیع و با ظرافتی خاص درصدد ایجاد فرهنگسازی جدید در عرصه نظام علمی می باشد که حقیقتا جای تحسین و تقدیر است) بعلاوه فهرست موضوعات علوم.

که شاید بتوان در همان صفحه نخست، از دسته بندی و فهرست بندی های فرعی دیگر نیز بهره مند شد، یعنی زاویه های دید گروه ها و سلیقه های مجامع علمی را در نظر گرفت و مطابق آن دسته بندی ارائه داد تا آنها با فضا و محتویات زودتر انس بگیرند
مثلا تقسیم بندی بر اساس دوره های تاریخی.

ج) وجود تابلو اعلان در صفحه نخست
اعلانِ جدید ترین تاریخ و موضوع محتوای اضافه و یا ویرایش شده، و یا اعلان پیامهای مهمی که مدیر یا مجموعه سایت علاقه دارند حتما توسط اعضا دیده شود، پُر بازدیدها و…

د) اضافه شدن فضای جستجو به همان صفحه نخست که در حال حاضر وجود ندارد.
ه) با کلمات کلیدی و خاص به صفحات لیبل(برچسب) زده شود برای دسترسی آسان هنگام جستجو مطالب.
و) در صورت صلاحدید، ایجاد تالار گفتگو میان اعضاء

اینکه فرمودید: (صورت نموداری نوشتم اما بعد از ارسال بصورت متن نگاشته شد که طبیعتا باید بصورت درخت واره درآید) اگر ابتدای متن خودتان بنویسید: <pre> و در پایان متن بنویسید: </pre> هر طور نوشتید نمایش داده میشود، توجه کنید بعد از علامت > ، / را تایپ کنید هر چند اینچنین ببینید: </pre>.

سلام علیکم با تشکر از زحمات استاد محترم و کلیه ی عزیزانی که این فضای مفید را ایجاد کرده اجازه ی استفاده ی ما را داده اند -جزاکم الله احسن الجزاء- دو سوال داشتم.1-اگر قرار باشد روزی دسترسی به این فضا عمومی باشد(حال عموم طلاب و اهل تحقیق یا اوسع از آن) آیا دسترسی به جمیع مطالب طبقه بندی خواهد شد یا خیر؟چرا که دسترسی به بعض مطالب برای کسی که نتواند آن را هضم کند و صبر بر تحقیق مطلب نداشته باشد چه بسا مضر باشد.مثلا مطالب عالیه ی معرفتی که بعضی حمل بر غلو یا کفر میکنند را در همین فضا با سطح دسترسی عمومی قرار دهیم یا با طبقه بندی سطح دسترسی در آینده فقط طیف خاصی اجازه ی دسترسی بدان مطالب را خواهند داشت.2-نحوه ی دریافت نام کاربری و رمز عبور چگونه است؟

سلام علیکم
مقصود دومی بود، هر چند اولی هم نیاز به مدیریت تام دارد، و کتب مربوطة سابقة و نوآوری‌های غیر مسبوقة، هر کدام، ثبت مناسب، و ارزیابی ارزشی رتبی شوند، ان شاء الله تعالی

با سلام خدمت همه دوستان
مطلبی را در قسمت تفسیر قرآن کریم ذیل آیه ای از قرآن کریم خواستم اضافه کنم ولی چندبار که ارسال کردم موفق نشدم با راهنمایی مدیر محترم سایت، صفحه سایت را (refresh) کردم و مشکلم حل شد.
از باب تشکر از مدیر سایت و تجربه برای دوستان دیگر که ممکن است این مشکل را پیدا کنند ذکر کردم.

سلام علیکم
غرض از مزاحمت عرض سؤالی بود:
بنده فایلی را برای «ابن شهاب الحضرمی» ایجاد کردم به آدرس
http://amafhhjm.ir/wp/almobin/Amafhhjm/1300-1262-1883/1341-1302-1923-ebnshahab-00000.html
ولی وقتی موس را روی اسم او می آورم بدون اینکه لینک باشد قرمز رنگ می شود نفهمیدم در کدنویسی چه اشتباهی رخ داده اگر ممکن است اشتباهم را بفرمایید

سلام علیکم
به جای اینکه این عنوان در تگ h قرار بگیرد در تگ a قرار گرفته است، ولی آدرس href ندارد، و چون در فایل استایل برای هر المنت با تگ a گفته شده وقتی موس بر روی ان میاید قرمز شود، و این هم با دو تگ شروع و پایان a آمده پس قرمز میشود.

سلام حاج اقا. اگه بشه اون قسمت ارسال پیشنهاد زیر هر صفحه ریسپانسیو بشه خیلی خوب می شه. با گوشی سخته استفاده از آیتم هاش. خدا حفظت کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.